poniedziałek, 15 grudnia 2014

Moje słuchawki :)

Moje słuchawki to od lat te same, ofiarowane mi przez mojego przyjaciela, Philips SBC HP200.
 Zasadniczo to budżetowe słuchawki, leciwe już raczej, ale niezawodne i spełniające całkiem sprawnie swoje zadnie. Nie jest to model studyjny, ale dla amatora wystarcza :)

Dane techniczne:
  • System akustyczny: Zamknięty
  • Membrana: Mylarowa kopułka
  • Pasmo przenoszenia: 15 – 22 000 Hz
  • Impedancja: 32 omów
  • Rodzaj magnesu: Ferryt
  • Maksymalna moc wejściowa: 500 mW
  • Czułość: 106 dB
  • Średnica głośnika: 40 mm
  • Typ: Dynamiczny
  • Cewka drgająca: Miedziana
  • Połączenie przewodowe: jednostronne
  • Długość kabla: 2 m
  • Złącze: 3,5mm, stereo
  • Wykończenie złącza: Pozłacane 24-karatowym złotem
  • Typ przewodu: OFC

    W przygotowanie upgrade wizualne :-D

piątek, 5 grudnia 2014

SPECTRASONICS VIP


Do kompletu brakowało mi tylko Stylusa RMX. "Konieczność" więc "zmusiła" mnie do nabycia i jego ;) Nabyłem oferowaną… aktualnie wersję™ Xpanded, tj. z wszystkimi bankami rozszerzeń„ wydanymi do tej pory. Do tego dodałem bibliotekę™ Airwave Triloops (dzięki narzędziu Sage Converter), którą… posiadłem rok wcześniej ;-)

Co możemy o nim powiedzieć? Oto kilka faktów:

Stylus RMX

Tworzenie dynamicznych, nowoczesnych bitów, dostęp do nieograniczonych bibliotek sampli, loop'ów, precyzyjna i bezproblemowa współpraca ze wszystkimi znanymi aplikacjami audio w tym: Samplitude, Cubase, Apple Logic, Pro Tools, Ableton Live, Cakewalk Sonar -  to właśnie jest Spectrasonics STYLUS RMX.
Ta wirtualna maszyna przenosi koncepcję kontroli tępa pętli rytmicznych w zupełnie inny wymiar. Możemy dowolnie zmieniać tempo odtwarzania próbek bez uszczerbku dla ich brzmienia.

W instrumencie tym zastosowano kombinację opracowanej przez firmę Spectrasonics technologii Groove Control z zaawansowanym silnikiem S.A.G.E. [Spectrasonics Advanced Groove Engine] również autorstwa tej firmy. Połączenie tych dwóch elementów daje niesamowite możliwości tworzenia feelingu przy produkcji struktur rytmicznych oraz ich kontrolę w czasie rzeczywistym.

Biblioteka sampli
Standardowo wraz z instrumentem otrzymujemy 7,4 GB najwyższej jakości sampli. Do wyboru mamy tysiące pętli stworzonych przez międzynarodowy zespół Spectrasonics a wyprodukowanych przez samego Erica Pershing'a. Oczywiście użytkownik STYLUS RMX może tworzyć i zapisywać swoje własne kombinacje oraz play - listy "ulubionych" zestawów pętli w osobnym menu. Pozwala to na szybkie "przywołanie" potrzebnych pętli podczas aranżacji utworu. Możemy sobie stworzyć osobne zbiory przebiegów rytmicznych charakterystycznych dla określonych stylów np: breakbeat, d'n'b, downtempo, dance, rock itp. Ponieważ nic nie stoi na przeszkodzie by jako "pożywkę" dla STYLUS RMX stosować frazy instrumentalne możemy analogicznie sklasyfikować je według rodzaju instrumentów: piano, bas, gitara elektryczna, FX itp.

Rozszerzenia
Standardowo instrument ten dostarczany jest z biblioteką "ważącą" 7,4 GB. Firma Spectrasonics oferuje szereg rozszerzeń S.A.G.E. odpowiednich dla różnych rodzajów muzyki. Są to: BackBeat, RetroFunk, Liquid Grooves, Burning Grooves, Metamorphosis. Czym był by instrument do którego nie możemy ładować swoich własnych brzmień? - instrumentem który się szybko zdezaktualizuje i stanie się [w najlepszym wypadku] mało potrzebnym. Do STYLUS RMX możemy importować loopy w znanym formacie REX2 opracowanym przez firmę Propellerhead. Na rynku znajdziemy tysiące tytułów w formacie REX2 zaspokajających potrzeby każdego użytkowania w zakresie rytmicznych struktur. Od rytmów latynoskich, poprzez dynamiczne dance'owe jumpy do ciężkich breakbeatowych uderzeń ... a może chcesz usłyszeć rytmiczną gitarę akustyczną w Twoim sekwencerze? - nie ma problemu! Wszystko to w jednym instrumencie ... - czy zapamiętałeś już jego nazwę?

Time Designer

Jedną z najbardziej innowacyjnych funkcji programu jest funkcja "TIME DESIGNER" Pozwala ona dowolnie modyfikować pętle rytmiczne w sposób dotąd niemożliwy. Możemy teraz dowolnie rozkładać akcenty oraz zmieniać metrum danego przebiegu rytmicznego. Nic nie stoi na przeszkodzie by z pętli w metrum na 4/4 zrobić 3/4. Tak! - brzmi to niewiarygodnie ale ze Spectrasonics STYLUS RMX jest to już możliwe!



CECHY CHARAKTERYSTYCZNE:
  • 8-partowy multitimbral,
  • do każdego przebiegu rytmicznego możemy przypisać odrębne wyjście "fizyczne",
  • wbudowany 8-kanałowy mikser z kontrolerami mute/solo, tłumik głośności, wskaźnik poziomu, 4 szyny AUX, wybór kanału wyjściowego,
  • zaawansowany silnik S.A.G.E. [Spectrasonics Advanced Groove Engine],
  • automatyczna synchronizacja tempa w czasie rzeczywistym,
  • bogata biblioteka sampli 7,4 GB, tysiące pętli,
  • możliwość korzystania z rozszerzeń S.A.G.E.,
  • konwerter z formatu REX oraz REX2 umożliwia załadowanie użytkownikowi swoich własnych loopów,
  • 27 profesjonalnych efektów: Tube Limiter, Tape Slammer, Modern i Vintage Compressors, Wah-Wah, Power Filter, 6 typów equalizerów Vintage/Parametric/Graphic, Flame Distortion, Valve Radio, PRO-Verb, EZ-Verb, Spring Verb, Gate Expander, Stereo Imager, Flanger, 2 typy Phasers, 3 BPM Delays, Retroplex Tape Delay i Radio Delay,
  • kontrola poprzez MIDI wszystkich parametrów instrumentu, w tym MIDI Learn,
  • możliwość kontroli za pomocą zewnętrznych kontrolerów np: AKAI MPD-32,
  • załączone 9 godzin filmów instruktażowych dla szybszej nauki obsługi instrumentu,
  • instrukcja obsługi dostępna z poziomu instrumentu,
  • przejrzysty interfejs użytkownika z zintegrowaną, wydajną przeglądarką.
Drużynie Spectrasonics udało się stworzyć instrument niepowtarzalny, który zmienia podejście do tworzenia muzyki. Narzędzie które umożliwia sprawne tworzenie oryginalnych przebiegów rytmicznych. Wszystko to w jednym instrumencie programowym sterowanym z poziomu Twojego ulubionego programu muzycznego.

Spectrasonics STYLUS RMX - standard przemysłowy w kreowaniu BIT-ów








Osobiście całkowicie zgadzam się z tym opisem.

Zapraszam również do lektury artykuł‚u z EiS na jego temat (leciwy, ale prawdziwy!):

Spectrasonics Stylus RMX - instrument wirtualny

Eric Persing - szef firmy Spectrasonics - to postać popularna i charyzmatyczna. Na każdej wystawie czy targach branżowych demonstruje swoje wyroby z pasją proroka, natychmiast skupiając wokół stanowiska gęsty tłum obserwatorów. Często widać tam twarze znajome z MTV, z niewiarą w oczach obserwujące szarlatańskie sztuczki, jakie Eric wyczynia przy pomocy swoich instrumentów...
RMX (ReMiX?) to najnowsze dzieło pana Erica, będące ewolucyjnym rozwinięciem konceptu Stylusa sprzed dwóch lat. Już na samym wstępie możemy stwierdzić, że poprzednia wersja tego instrumentu tak się ma do RMX’a jak balon braci Montgolfier do odrzutowca Concord. Z oryginalnego Stylusa - poza podobieństwami w grafice interfejsu - pozostało niewiele. Stylus był pierwszym ROMplerem, który przetarł szlaki dla nowej generacji wirtualnych instrumentów (test w numerze 04/2003 - przyp. red.). Z definicji ROMpler to instrument (sample player) wykorzystujący zamkniętą bazę próbek. RMX to całkowicie przebudowana konstrukcja, przenosząca koncept odtwarzania kontrolowanych tempem pętli rytmicznych i próbek pojedynczych nut w zupełnie nowe obszary. Tym niemniej u swych podstaw Stylus posługuje się tu technologią znaną od dawna, którą w przebłysku geniuszu opracowali Szwedzi z Propellerhead. Według recepty ReCycle pętla jest pocięta na plasterki w miejscach określonych szczytami amplitud (atakiem nuty), każdy plasterek jest ładnie wygładzony na krańcach w przyjaznej relacji do zerowej amplitudy i ma przypisaną sobie nutkę MIDI w chromatycznej sekwencji. Pliki w formacie REX zawierają zatem pakiet informacji MIDI i audio. Oczywiście pozycja nuty pozostaje w ścisłej relacji do pozycji plasterka, ale - jak to z MIDI bywa - można swobodnie zmienić tempo sekwencji bez ingerencji w jej tonację. Mało tego, wszak każda nuta będzie przypisana do konkretnego klawisza (lub padu) kontrolera, zatem zwykła gra plasterkami i wszelkie typowe manipulacje edycyjne są możliwe. Metoda ta ma jedną drobną wadę: ścinki audio mają określoną długość, zatem przy drastycznym zwolnieniu tempa sekwencji powstają nienaturalne dziury martwej ciszy. Wszelako ta sztuczność, ewentualnie spotęgowana jeszcze efektem bramki szumów lub innymi procesami, stworzyła szereg stylów muzycznych, o których Szwedom się nawet nie śniło. Tak czy inaczej zdrowy pomyślunek zdolnej grupy programistów pod dyrekcją Persinga i trochę sprytnych zakupów po całym świecie zaowocowały nową technologią zwaną SAGE (Spectrasonics Advanced Groove Engine). Czas udowodni czy to jest kamień milowy w historii muzyki, czy tylko ziarnko żwiru.
• Idea systemu
Stylus RMX jest aplikacją otwartą i dla wielu z nas jest to najmocniejszy argument. To znaczy, że jeśli jakimś cudem pod koniec najbliższej dekady wyczerpiesz pomysły z ponad 7GB ważącego materiału dostarczonego w pudełku, to są dwa sposoby na powiększenie inwentarza. Pierwszy polega na zakupie stosownego rozszerzenia w formacie SAGE, które firma obiecuje systematycznie dostarczać właścicielom RMX-a. Na początek oferta Spectrasonics zawiera 5 różnych tematycznie poszerzeń, wydanych poprzednio w formie serii Groove Control: Metamorphosis, Back Beat, Retro Funk, Liquid Grooves i Burning Grooves. Format SAGE, który z pewnością stanie się kolejnym standardem, umożliwia natychmiastowy, po skopiowaniu na dysk, dostęp do świeżego materiału. Nie ulega wątpliwości, że szereg innych firm będzie chciało uzupełnić swoje katalogi o kolekcje w tym formacie. Drugi sposób - bardziej ambitny - polega na „odzysku” dowolnej pętli audio przy pomocy programu ReCycle i wysłaniu jej do Stylusa w formacie REX. W charakterze pośrednika działa tu specjalna aplikacja zwana SAGE Converter, która na język Stylusa tłumaczy także wyżej wymienione tytuły Groove Control poprzednio wydane w formacie Akai lub Roland. Zbrojenia są niestety kosztowne - zarówno gotowe, tematyczne pakiety SAGE Spectrasonics (lub blisko spokrewnionej firmy Ilio, której kilka tytułów powinno już być w sklepach w chwili druku tego tekstu), jak i edytor ReCycle to dość poważne inwestycje.
Stylus w nowym wcieleniu to urządzenie multitimbralne i wielokanałowe, dokładniej - 8-kanałowe. Jak zwykle w przypadku instrumentów wirtualnych maksymalna ilość głosów (odtwarzanych jednocześnie próbek) pozostaje w ścisłej zależności od klasy komputera. Wielogłosowość i 8-kanałowa struktura otwiera całkiem inne horyzonty w kompozycjach warstwowych, które poprzednio wymagały uruchomienia osobnej instancji Stylusa dla każdej następnej pętli w sekwencji. RMX jest obsługiwany własnym mikserem, w którym - oprócz typowych regulacji poziomu i panoramy - są także 4 gałki kontrolujące poziom wysyłek efektowych (Aux Send) dla każdego toru.
Stylus RMX to maszyna działająca w czasie rzeczywistym. To oznacza, że możliwa jest improwizacja na żywo, a każdy manewr kontrolera (gra na klawiaturze z określoną dynamiką, kręcenie gałkami itp.) owocuje natychmiastowymi rezultatami, które można zarejestrować w sekwencji MIDI i poddać edycji. Żeby jednak odpowiednio wykorzystywać oferowane przez RMX dobra, trzeba najpierw rozgryźć koncept pracy modułu w dwóch stanach: Groove Menu MIDI Mode i Slice Menu MIDI Mode. W obydwu przypadkach obowiązują różne i specyficzne metody odtwarzania (startu) pętli w relacji do zegara sekwencera. Zrozumienie tych różnic i strategii w konstruowaniu sekwencji jest kluczem do opanowania podstawowych funkcji Stylusa RMX.
W największym skrócie mówiąc, w pozycji Slice Menu MIDI Mode każdy plasterek pętli elementarnych jest chromatycznie rozłożony wzdłuż klawiatury. Jeśli zatem każda pętla będzie kontrolowana na osobnym kanale MIDI, to można je traktować jako kilka baterii perkusyjnych, które mają tyle instrumentów ile plasterków. Dla odmiany w pozycji Groove Menu cały komplet pętli elementarnych, który zawarty jest w Suite, rozłożony jest na klawiaturze. W tym stanie modalnym odpalenie danego elementu następuje przy pomocy jednej nuty, przy czym wartość Velocity kontroluje jej głośność. Pętla gra w kółko (jak to pętla) do momentu zdjęcia palca z klawisza. Aczkolwiek RMX odbiera polecenia MIDI na wszystkich 16 kanałach, ośmiotorowa architektura modułu pozwala przypisać tyleż dowolnych kanałów do obsługi Stylusa. Zatem na jednym kanale można kontrolować start kilku elementów danej suity, przypisując im osobne ścieżki w sekwencerze. Zawartość Suit nie podlega żadnym regułom ilościowym - może tam być tylko jeden element lub kilkanaście. Sytuacja mało prawdopodobna, ale to oznacza, że Stylus może odtwarzać kakofoniczny stos kilkudziesięciu pętli jednocześnie. Oczywiście kontrola takiej wiązki jednym kanałem MIDI oznacza, że wszystkie zmiany w parametrach będą aplikowane globalnie, więc jest to pomysł mało atrakcyjny.
Dla zbadania sprawności Stylusa zbudowałem mozolnie absurdalną sekwencję z ośmiu suit ssących z dysku w sumie 66 strumieni audio i nie zauważyłem żadnych śladów paniki. Wskaźnik obciążenia CPU (P4/2.53GHz) oscylował w okolicach 40-45%. Trzeba pamiętać, że wpięcie w mikser efektów - szczególnie pogłosowych - może łupnąć procesor zdrowo. W praktyce realną sytuacją wydaje mi się odgrywanie 5-6 pętli jednocześnie, więc nie widzę powodów do niepokoju. Stylus RMX ma starannie opracowany i stabilny mechanizm, który w intensywnych testach nie zawiódł ani razu.
Znacznie elastyczniejszy w studyjnej rzeczywistości scenariusz zakłada konstrukcję sekwencji w pozycji Slice Menu MIDI Mode. Tu - jako się rzekło - każdy plasterek pętli ma swoją nutę, która podlega wszelkim typowym dla MIDI zabiegom edycyjnym. Spectrasonics opracował jednak mechanizm edycyjny (Edit Group), w którym typowe sztuczki MIDI uzupełnione są modulacjami audio o wręcz karykaturalnych możliwościach. Nie ma tu miejsca na szczegóły, ale wystarczy powiedzieć, że w kontrolowanej deformacji pojedynczych plasterków w pętli może wziąć udział około 10 tysięcy parametrów! Bez udziału edycji niszczącej możliwe jest wyodrębnienie jednego (!) konkretnego instrumentu w pętli i poddanie go daleko idącej modulacyjnej obróbce w czasie rzeczywistym lub efektom. To jedna z bardziej ekscytujących funkcji tego instrumentu dla tych, którym zwykłe układanie klocków nie wystarcza. Trudno jest teraz przewidzieć gdzie Stylus nas może zaprowadzić z takimi narzędziami...
Stylus RMX to wtyczka, którą można uruchomić w środowisku każdego rasowego sekwencera lub DAW rozumiejącego język VST, Audio Units lub RTAS. Tzw. presety - czyli pliki zwierające wszelkie parametry ustawcze w danym projekcie - są kontrolowane wewnętrznie, a nie przez aplikację nadrzędną. To znacznie ułatwia eksport projektu do innego środowiska. Podczas instalacji Stylusa w projekcie mamy do wyboru dwie sytuacje: wszystkie jego ścieżki są sumowane do jednego wyjścia stereo jako master i w takiej postaci występują w mikserze gospodarza lub każda ścieżka występuje jako osobny sygnał stereo. Oczywiście druga opcja jest bardziej elastyczna, umożliwia bowiem obróbkę indywidualnych elementów miksu poza obszarem Stylusa, precyzyjniejszą kontrolę miksu w głównej konsoli projektu lub ewentualną wysyłkę elementów Stylusa na zewnątrz do miksu w postaci analogowej (oczywiście pod warunkiem wyposażenia komputera w wielokanałowy interfejs audio).
• Włos się jeży
gdy się uzmysłowi ogromny potencjał Stylusa RMX. Siłą rzeczy nasuwają się skojarzenia z innymi programami do manipulacji pętlami audio - ACID, Garage Band, Ableton Live, Cakewalk Project 5 - ale nie, to jest opracowanie, które rządzi się swoimi prawami i wymyka porównaniom. Po dwóch, trzech tygodniach intensywnych testów i prób zaczyna się wyłaniać w miarę pełny obraz maszynerii, która - pod warunkiem poszerzenia o dodatkowe zbiory - może się stać w pełni samowystarczalnym, inspirującym urządzeniem do produkcji muzyki. Nie dziwota, że skonstruowanie modułu o takim stopniu zaawansowanych funkcji i możliwościach ingerencji w materiał wyjściowy zajęło załodze Spectasonics dwa lata wytężonej pracy. Przy czym w jakiś magiczny sposób to monstrum jest wyjątkowo potulne i je z ręki. Nie mam wątpliwości, że Stylus RMX zaowocuje potężną falą nowej muzyki - jak przystało na wynalazek o takiej skali. W tej wierze dekorujemy Stylusa redakcyjnym medalem Nasz Typ.   Maciej Dobrski


Tyle oficjalnych opinii. Jak już nadmienił‚em, w zupełności zgadzam się z tymi opiniami. Mam wrażenie jednak, że to po prostu umieję™tnie podane możliwości, które powoli możemy spotkać w o wiele przystę™pniejszych cenowo narzędziach. Przyznać jednak MUSZĘ, że to co otrzymujemy od Spectrasonics, jest najwyższych lotów. Jest miłe dla oka, ł‚atwe do przyswojenia, kojące uszy.Po prostu muzyka! 
 'Ponad rok zwlekał‚em z uzupeł‚nieniem mojego instrumentarium o pozostałe instrumenty ze stajni Spectrasonics. Ale stało się™ - zakupił‚em! 


Trilian to następca rewelacyjnego Trilogy, wirtualnego modułu basowego, który od kilku lat bije rekordy popularności wśród kompozytorów i producentów muzycznych. Dlaczego? Bo to najbardziej rozbudowany, najlepiej brzmiący i najwszechstronniejszy wirtualny "basista" na świecie

Spectrasonics Trilian idzie o krok, lub raczej wiele kroków dalej. Dzięki wykorzystaniu najnowszego silnika programowego STEAM (tego samego, który "zasila" Omnisphere), użytkownik ma dyspozycji wiele tysięcy najlepszych brzmień basowych, zarówno autentycznych jak i syntetycznych.
Trilian to ponad 34 GB (gigabajty!) próbek, które tworzą najlepsze na świecie brzmienia basowe:

  • ponad 60 różnych basów elektrycznych (4, 5, 6 i 8-strunowych) w najróżniejszych konfiguracjach i artykulacjach (palcowanie, tapping, fretless, slapping itd.) - nazwy takie jak Music Man Studio Bass, Chapman Stick, Lakland Rock P-Bass czy Clean Fender mówią same za siebie
  • nowy Bas Akustyczny składający się z 21.000 (dwudziestu jeden TYSIĘCY!) próbek
  • cała gama basów syntetycznych "przepuszczonych" przez specjalnie zaprojektowane filtry
  • ponad 30 najlepszych analogowych syntezatorów począwszy od Moog Taurus Pedal, a skończywszy na najnowszych analogowych klasykach spod znaku Studio Electronics
  • zremasterowane brzmienia z modułu Trilogy
  • biblioteka "Bass Legends Library" stworzona z udziałem artystów takich jak Marcus Miller, John Patitucci czy Abraham Laboriel 
Do tego pełna integracja z syntezatorem Omnisphere, za pomocą którego można mieć dostęp do całej biblioteki Triliana, co z kolei pozwala na ładowanie brzmień Triliana do Omnisphere i poddawaniu ich zaawansowanej edycji przy wykorzystaniu możliwości Omnisphere. Teraz już wiadomo, dlaczego Spectrasonics nazywa Triliana "Total Bass Module" ;-)
Trilian dostępny jest na platformy PC i Mac w formatach VST, AudioUnits i RTAS
  Co za instrumenty min. wykorzystano? Najpierw byĹ‚a biblioteka Bass Legends:
Potem zdobywają…cy liczne nagrody syntezator basowy Trilogy.
 

 

Spectrasonics Trilian

Najpierw była biblioteka Bass Legends, potem zdobywający liczne nagrody syntezator basowy Trilogy. Od tamtego czasu upłynęło wiele lat. Zmieniły się standardy jakościowe, powstały nowe technologie tworzenia muzyki - przyszedł więc czas na TRILIAN'a.

Spectrasonics TRILIAN [Total Bass Module] to nowa propozycja Erica Pershinga oferująca całe spektrum brzmień basowych. 34 gigabajty starannie wyselekcjonowanych sampli, nagranych z różną artykulacją [staccato, legato, sustain, vibrato, slide up, slide down] i przy różnej głośności umożliwią stworzenie bardzo skomplikowanych aranżacji basowych. Jest to pierwszy instrument umożliwiający oddanie najdrobniejszych niuansów brzmieniowych charakterystycznych dla instrumentów basowych.

Wydajność i pełna integracja
Trilian jest napędzany przez nowoczesny silnik STEAM Engine - ten sam, który po raz pierwszy został zastosowany w nagrodzonym MIPA2009 instrumencie zwanym Omnisphere. Przy tak obszernej bibliotece dźwięków ważne jest by wszelkie operacje przełączania i wyszukiwania barw odbywały się szybko. Dzięki temu samemu silnikowi Trilian perfekcyjnie integruje się z Omnisphere. Możliwe jest ładowanie barw Triliana z poziomu Omnisphere i przepuszczenie ich przez cały tor syntezy oraz efektów tego syntezatora. Pełna integracja umożliwia również zastosowanie Triliana do odgrywania partii basowych przy grze na żywo podczas gdy sekwencje syntezatorowe będą pochodzić z Omnisphere.

Kompatybilność
Wszystkie barwy zawarte w poprzedniku - Trilogy są dostępne w zremasterowanej wersji w Trilian'ie co pozwala na zachowanie wstecznej kompatybilności z projektami stworzonymi na Trilogy. Również cała kolekcja Bass Legends w ulepszonej wersji dostępna jest w opisywanym module. Trilian to instrument basowy dla muzyków, producentów którzy szukają bezkompromisowych rozwiązań; rasowego brzmienia, stabilności i wydajności. Spectrasonics TRILIAN będzie widoczny z poziomu każdej aplikacji do nagrań wielośladowych akceptującej wtyczki w formatach: VST, AU, RTAS zarówno na platformie PC jak i MAC.

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE:
  • zachowanie pełnego charakteru brzmieniowego instrumentów basowych,
  • "dynamic slide" dla realistycznego efektu przechodzenia z jednej nuty w drugą,
  • bogata biblioteka sampli nagranych z różną artykulacją,
  • dostępne tryby artykulacji dla basów akustycznych i elektrycznych: staccato, legato, sustain, vibrato, slide up, slide down, slide up & down, gliss up,
  • harmonics, FX squeaks, X-notes,
  • funkcja "Round-Robin" dla uzyskania efektu wybrzmiewania powtarzanych nut,
  • wszystkie parametry Trilian'a mogą być przypisane do dowolnego kontrolera MIDI w ułamku sekundy "MIDI Learn",
  • tryb "Live Mode" do wykonań na żywo,
  • możliwość podziału klawiatury na strefy, płynne przenikanie barw pomiędzy strefami- "Stack Mode",
  • arpegiator synchronizujący się do loop'ów Stylusa RMX lub do dowolnego pliku MIDI,
  • bogato wyposażony rack efektowy.
BIBLIOTEKA INSTRUMENTU TRILIAN:
  • 34 gigabajty precyzyjnie nagranych sampli [10 razy więcej niż w Trilogy],
  • ponad 60 elektrycznych basów "Electric Bass", gitary 4,5,6 i 8 strunowe, 6 basistów,
  • wszystkie techniki gry charakterystyczne dla basistów: Fingered, Picked, Fretless, Slapped, Tapped, Muted,
  • basy akustyczne nagrane w wielu wariantach artykulacji [ponad 21000 sampli],
  • ogromna biblioteka barw syntezatorowych: Novation™ Bass Station, Yamaha® CS-80, Cwejman™ Modular, Moog Minimoog™, Little Phatty™, Voyager™, Taurus™ Pedals,
  • Korg MS-20, Oberheim, ARP 2600, Roland Juno 60/106, Waldorf Pulse™, DSI Mopho™ & Tetra™, Roland TB-303, SH-101, Metasonix KV-100 Assblaster, SE-1, Omega.
  • ATC-1 i wiele innych;
    • zremasterowana biblioteka Spectrasonics Trilogy,
    • zremasterowana biblioteka Bass Legends,
    • cały potencjał zawartych sampli scalają specjalnie zaprojektowane algorytmy syntezy: Juicy Filter oraz Power Filter.

Spectrasonics TRILIAN - wirtualny basista, realne brzmienie!








OMNISPHERE



























Po wielu latach pracy Spectrasonics wprowadza na rynek swĂłj najnowszy produkt - Omnisphere. Ten wspaniaĹ‚y syntezator staje siÄ™ instrumentem przeĹ‚omowym dziÄ™ki poĹ‚Ä…czeniu wielu hybrydowych technik syntezy czasu rzeczywistego, potęşnej biblioteki psychoakustycznych dĹşwiÄ™kĂłw oraz wielu innowacyjnych cech nie znanych dotÄ…d z innych syntezatorĂłw czy to sprzÄ™towych czy programowych. Najnowszy produkt oparty jest o nowy silnik programowy - STEAM. Charakterystyka: bardzo przyjazny i Ĺ‚atwy w obsĹ‚udze interfejs programu nawet dla poczÄ…tkujÄ…cych uĹźytkownikĂłw zaawansowani uĹźytkownicy otrzymujÄ… moĹźliwość zagĹ‚Ä™bienia siÄ™ w tajniki syntezy wyrafinowana przeglÄ…darka programu z moĹźliwoĹ›ciÄ… wyszukiwania plikĂłw dĹşwiÄ™kowych (ich atrybutami, opisami lub ilustracjami) 8 niezaleĹźnych ArpeggiatorĂłw pierwszy Arpeggiator z funkcjÄ… Groove Lock - pozwalajÄ…cÄ… na Ĺ‚Ä…czenie plikĂłw Stylusa RMX oraz MIDI specjalny interfejs zorientowany na grÄ™ koncertowÄ… interfejs Stack Mode interface pozwalajÄ…cy na kompleksowe warstwowe ukĹ‚adanie plikĂłw i ich Ĺ‚Ä…czenie 8 częściowy multitimbral z wbudowanym mikserem, Aux FX i Mastering FX zaawansowana funkcja MIDI Learn i automatyzacja parametrĂłw doĹ‚Ä…czony dokĹ‚adny podrÄ™cznik uĹźytkownika (w jÄ™zyku angielskim) wiele godzin darmowego przewodnika do programu dla zarejestrowanych uĹźytkownikĂłw (poprzez stronÄ™ internetowÄ… producenta) \r\n\r\n\r\n\r\nSynteza: oscylatory bazujÄ…ce na prĂłbkach lub syntezie do 10 oscylatorĂłw dla patchy w nowej funkcji Harmonia system modulacji Flex-Mod dwuwarstwowa architektura zmienne ksztaĹ‚ty fali oscylatora DSP wyszukana funkcjaUnison Detuning synteza granularna inne funkcje: Innovative Chaos Envelopes, Polyphonic Timbre Shifting, Polyphonic Timbre Crushing, Polyphonic Waveshaper, Polyphonic Ring Modulation, Polyphonic Glide oscylatory FM architektura podwĂłjnych filtrĂłw dla jednej warstwy moĹźliwość tworzenia kombinacji filtrĂłw aranĹźacja i mieszanie ponad 17 algorytmĂłw filtrĂłw Fully modulatable FX racks prĂłbki mogÄ… być poddane dziaĹ‚aniu syntezy Bilbioteka dĹşwiÄ™kĂłw: Vast Core Library - ponad 40GB dĹşwiÄ™kĂłw innowacyjne psychoakustyczne ĹşrĂłdĹ‚a dĹşwiÄ™ku pochodzÄ…ce z syntezy organicznej! Composite Morphing zawiera bibliotekÄ™ programu Atmosphere Efekty: zintegrowane setki róşnych efektĂłw do 12 efektĂłw dla jednego patch?a 32 oryginalne procesory efektĂłw Wymagania systemowe: 2GB RAM (lub wiÄ™cej) DVD-ROM (dwuwarstwowy) 50GB wolnej przestrzeni dyskowej Ot maszyneria ;)  











Test w Estrada i Studioarrow

Spectrasonics Omnisphere - instrument, którego nie da się sklasyfikować, zaszufladkować, przypisać do jednego rodzaju muzyki.
Instrumenty oraz biblioteki sampli oferowane przez firmę Spectrasonics od lat są używane w topowych produkcjach muzycznych. Stały się standardem w studiach i synonimem najwyższej jakości. To instrument, który eksploruje obszary dotąd niedostępne dla innych. Sprawdzi się zarówno przy kreowaniu bogatych, przestrzennych struktur dźwiękowych jak i wtedy gdy zajdzie potrzeba użycia takich klasycznych barw jak smyczki, chóry, basy itp. Spectrasonics Omnisphere perfekcyjnie integruje się ze środowiskiem VST, AU, RTAS. Jest to instrument o otwartej architekturze, który może być uaktualniany o nowe barwy. Zawiera w sobie osiem rozbudowanych arpegiatorów precyzyjnie synchronizujących się z programem sekwencerowym. Całość uzupełnia bogato wyposażony rack efektowy.
CECHY CHARAKTERYSTYCZNE:
  • funkcjonalny, przejrzysty interfejs zrozumiały dla każdego użytkownia,
  • zaawansowany silnik brzmieniowy "Steam Engine",
  • dla "poszukiwaczy" zaawansowane opcje syntezy,
  • wydajna przeglądarka barw zawierająca precyzyjną wyszukiwarkę według zadanych kryteriów,
  • 8 niezależnych arpegiatorów,
  • nowatorski system "Groove Lock" synchronizacji arpegiatora ze Stylusem RMX lub dowolnym plikiem MIDI,
  • tryb "Live Mode" umożliwiający przełączanie barw oraz ich łączenie podczas gry "na żywo",
  • tryb "Stack Mode" oferujący zaawansowane opcje warstwowania barw oraz przejść między nimi,
  • 8 partowy multitimbral z wbudowanym mikserem, szyną AUX oraz efektami na sumie,
  • zaawansowane opcje automatyki przez MIDI [włączając "MIDI Learn"],
  • zintegrowany przewodnik użytkownika,
  • wielogodzinne prezentacje szkoleniowe dostępne po rejestracji "on line",
  • pełna integracja ze środowiskiem VST, AU, RTAS zarówno na platformie Windows jak i MAC.
TOR SYNTEZY:
  • oscylatory mogą pracować w oparciu o sample lub syntezę,
  • do 10 oscylatorów z wykorzystaniem  nowej funkcji "Harmonia",
  • dwu - warstwowa struktura barw,
  • wydajny system odczytywania sampli z dysku twardego,
  • szeroki wybór przebiegów oscylatorów DSP,
  • wyszukane odstrajanie barw "Unison Detuning",
  • synteza granularna,
  • modulowana synchronizacja oscylatorów "Hard Sync"; synteza analogowa,
  • oscylatory FM,
  • podwójny filtr na warstwę,
  • możliwość tworzenia kombinacji filtrów [17algorytmów] w systemie szeregowym lub równoległym,
  • dowolnie konfigurowalny rack efektowy,
  • możliwość wyboru alternatywnych skali strojenia.
BIBLIOTEKA BRZMIEŃ:
  • Vast Core Library - ponad 40 gigabajtów sampli, tysiące presetów,
  • bezkompromisowe, szlachetne, inspirujące brzmienie,
  • dostęp do całej kolekcji brzmień Spectrasonics Atmosphere,
  • otwarta architektura; możliwość dodawania nowych brzmień,
  • brzmienia dostosowane do wszystkich rodzajów muzyki,
  • szybkie wyszukiwanie barw w oparciu o kryteria wyszukiwania: rodzaj instrumentu, charakter brzmienia, nastrój, tonalność itp.
EFEKTY:
  • zintegrowany, w pełni wyposażony rack efektowy; ponad 32 procesory pokrywające całe spektrum procesów przetwarzania sygnałowego,
  • możliwość użycia do 12 efektów równocześnie na preset,
  • setki gotowych presetów FX.
Tego nie da się opisać - to trzeba usłyszeć!